کتاب «نظریه اسلامی عدالت اجتماعی» رونمایی می‌شود

به گزارش خبرنگار پژوهشکده تحول و ارتقاء علوم انسانی و اجتماعی، یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دومین نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع عدالت در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۰، کوشش جهت دستیابی به «نظریه اسلامی عدالت اجتماعی» بود. طی سال‌های گذشته پژوهش‌هایی در این زمینه به صورت‌های مختلف انجام پذیرفته است.

در این راستا به همت مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، نشست رونمایی و بررسی کتاب «نظریه اسلامی عدالت اجتماعی» نوشته چهار نفر از پژوهشگران هسته عدالت‌پژوهی مرکز رشد با حضور دکتر عماد افروغ برگزار می‌شود.

این کتاب توسط انتشارات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و در ۳۴۷ صفحه منتشر شده و به آراء و اندیشه‌های شش متفکر دینی معاصر پیرامون عدالت اجتماعی می‌پردازد و در فصل پایانی، صورت‌بندی جدیدی از نظریه اسلامی عدالت اجتماعی را مبتنی بر دیدگاه متفکران دینی معاصر ارائه می‌دهد.

نشست رونمایی از کتاب «نظریه اسلامی عدالت اجتماعی» برگزار می‌شود

مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع)که از مراکز تاثیرگذار در پاسخ گویی به نیازهای علوم انسانی و اجتماعی است؛ توسط جمعی از نخبگان جوان هسته عدالت پژوهی اقدام به نظریه پردازی درباره عدالت اجتماعی کرده و اثر گران قدر و برجسته ای در این زمینه خلق کرده است. این اثر را می توان گامی ارزشمند توسط جوانان گام دومی انقلاب اسلامی تلقی کرد.

هسته عدالت پژوهی مرکز رشد، در سالیان اخیر برای برافراشته شدن هرچه بیشتر پرچم عدالت در عرصه نخبگانی و عمومی برنامه ها و اقداماتی را تدوین و اجرا کرده است. اثر پژوهشی حاضر، یکی از این اقدامات است که معطوف به کشف نظریه اسلامی در باب عدالت اجتماعی است. این پژوهش گروهی طلیعه ای جهت گفتگو و بحث و تبادل نظر عالمانه در باب اندیشه اسلام پیرامون عدالت اجتماعی است.

علاقه‌مندان جهت شرکت به صورت مجازی در این نشست می توانند به نشانی اسکای روم     (https://vc.isu.ac.ir/ch/edalat)  یا صفحه اینستاگرام مرکز رشد یا «گرای عدالت» در روز چهارشنبه ۵ آذر ساعت ۱۰ صبح مراجعه کنند.